1. Процес цілепокладання та його функції

Будь–яка діяльність людини спрямована на реалізацію певної мети. Усе, що ми робимо, має певний сенс лише тоді, коли дає змогу отримати бажаний результат (наприклад, продукт, винагороду чи просто задоволення від діяльності). Зазвичай цей кінцевий результат уявляється в нашій свідомості у вигляді певного ідеального образу, більш чи менш усвідомленого.

 

Такий ідеальний образ майбутнього результату діяльності називають метою. Мета є основним компонентом діяльності, її ключовою ознакою. Саме наявність мети відрізняє діяльність від будь–яких інших видів активності людини. Крім категорії «мета» використовують також категорію «ціль». На відміну від «мети» як деякого загального образу майбутнього результату, «ціль» означає конкретний орієнтир дій, ніби «мішень», в яку слід влучити.

Центр іноземної легалізації ЦІЛЬ - головна

 

Ціль - це позначення конкретного, точного, чітко визначеного бажаного результату діяльності.

 

Постановку чи формулювання цілей називають у психології цілепокладання.

 

Базисом для ефективного використання свого часу служить використовувана система цілепокладання. Можна з упевненістю стверджувати, що наявність виразної і недвозначною мети у кожної людини значно підвищує його здатність працювати ефективно. У контексті підвищення організаційної ефективності необхідно співвідносити

особисті цілі співробітників з системою корпоративних цілей.

 

Якісне цілепокладання неможливе, якщо немає необхідної і достатньої інформації:

  • про самого себе;
  • про навколишній світ;
  • про засоби, способи, правила, технології діяльності.