2. Класифікація місцевих і глобальних ринків

           Ринок організацій-покупців складається з великої кількості різних за типом, видом діяльності та розміром організацій, тому він потребує упоряд­кування. За допомогою такого упорядкування учасники ринку організацій можуть краще вивчити сферу своєї діяльності, повніше зрозуміти потреби споживачів і адаптуватись до ринкового середовища. У найзагальнішому ви­гляді упорядкування здійснюється за допомогою класифікації видів еконо­мічної діяльності. Отримавши знання про вид економічної діяльності, ком­панії набагато легше визначитися з товарною пропозицією і ціновими рішен­нями для неї.

           В умовах глобалізації класифікація видів економічної діяльності також стає стандартною для багатьох країн світу. Наприклад, у Північноамерикан­ській угоді про безмитну торгівлю (NАFТА) запроваджено єдину для США, Канади і Мексики Північноамериканську систему класифікації промисловос­ті (NAICS)

          В Україні на базі європейської класифікації видів економічної діяльності (NАСЕ) створено та запроваджено Класифікацію видів економічної діяльності (КВЕД), яка входить до складу системи національних класифікаторів і використовується для систематизації і групування продукції під­приємств. КВЕД побудовано за ієрархічною системою кодування із застосу­ванням літерно-цифрового коду. Літерні позначення секцій і підсекцій - це рубрикатор, цифрове кодування використовується для розділів, груп, класів та підкласів (рисунок 6-2).

Рисунок 6-2. Приклад структури гуртової торгівлі за класифікацією видів економічної діяльності України

(секція G - Торгівля, ремонт автомобілів, побутових виробів і предметів особистого споживання)