Теоретичний матеріал до теми
8. Організація контролю і оцінка якості праці
Сучасна ринкова економіка висуває принципово нові вимоги до якості продукції, що випускається. Це пов’язано з тим, що зараз життєздатність будь-якого господарства, його стійке становище на ринку зумовлені рівнем конкурентоспроможності. сна характеристика міри придатності землевпорядної продукції для
задоволення конкретного попиту на неї. Оцінка якості продукції передбачає визначення абсолютного, відносного, перспективного та оптимального її рівнів.
Абсолютний рівень – характеризує якість виробу певного виду, що виготовляється підприємством у поточному періоді. Він визначається обчисленням взятих для його вимірювання показників без їх порівняння з відповідними показниками аналогічних виробів.
Відносний рівень якості окремих видів нової продукції визначається порівнянням їх техніко-експлуатаційних та економічних показників з абсолютними показниками якості найкращих аналогічних вітчизняних і зарубіжних зразків.
Перспективний рівень якості виробів – такий рівень, якого можна досягти в майбутньому, враховуючи пріоритетні напрями й темпи розвитку науки і техніки.
Оптимальний рівень якості – такий рівень, за якого загальна сума суспільних витрат на виробництво і використання (експлуатацію) продукції за конкретних умов її споживання є мінімальною.