Критерії оцінювання
1. Критерії оцінювання
Поточний контроль здійснюється у вигляді опитування, тестування, розв'язування задач.
Критеріями оцінки є:
при усних відповідях:
• повнота розкриття питання;
• логіка викладання, культура мови;
• емоційність та переконаність;
• використання основної та додаткової літератури;
• аналітичні міркування, вміння роботи порівняння, висновки.
при виконанні письмових завдань:
• повнота розкриття питання;
• цілісність, системність, логічна послідовність, вміння формулювати висновки;
• акуратність оформлення письмової роботи.
На практичному занятті оцінюються:
- усні відповіді студентів;
- участь в обговоренні дискусійних питань;
- аналіз ситуаційних завдань та вміння доведення власної думки;
- правильність розрахунків при визначенні певних показників, вирішенні ситуаційних завдань, задач.
Контроль самостійної роботи передбачає:
• визначення ступеня засвоєння матеріалу;
• визначення якості виконання;
• відвідування консультацій викладача;
• своєчасне виконання і здача поточних завдань;
• оцінку знань, здобутих у результаті самостійної навчальної роботи.
Оцінка «відмінно» виставляється у разі, якщо студент: постійно готувався до занять та згідно з програмою дисципліни глибоко та всебічно розкривав зміст питань, які обговорювалися; показав вміння формулювати висновки та узагальнення за питаннями теми, здатність аналізувати навчальний матеріал; аргументовано та логічно викладав матеріал, володіє культурою мови; виявляв творчий підхід до виконання індивідуальних завдань;акуратно оформлював завдання для самостійної роботи; виконав завдання поточного контролю.
Оцінка «добре» виставляється у разі, якщо студент: розкривав згідно з програмою дисципліни зміст питань, які обговорювалися; робив узагальнення та висновки з окремих питань; логічно викладав свої знання; виконував завдання для самостійної роботи; виконав завдання поточного контролю, але недостатньо використовував додаткову літературу, допускав під час усних відповідей чи письмового тестування окремі неточності.
Оцінка «задовільно» виставляться у разі, якщо студент: поверхнево розкривав зміст питань, які розглядалися; допускав суттєві помилки під час усних та письмових відповідей; поверхнево ознайомився з рекомендованою літературою; неохайно виконав завдання для самостійної роботи; не виявляв активності на заняттях при обговоренні питань; допускав окремі неточності під час усних відповідей (будуючи свою відповідь на звичайному повторенні навчального матеріалу без його осмислення), тестування; не виявляв належної активності на заняттях, старанності при виконанні завдань для самостійної роботи; недостатньо використовував основну та додаткову літературу; неохайно виконував індивідуальне завдання.
Оцінка «незадовільно» виставляється у разі, якщо студент, відвідуючи заняття: поверхнево розкривав зміст питань, які розглядалися; допускав суттєві помилки під час усних та письмових відповідей, тестування; поверхнево ознайомився з рекомендованою літературою; не виконав завдання для самостійної роботи; не виявляв активності на заняттях при обговоренні питань; на підсумковому занятті не вміє навіть відтворити зміст окремих питань, передбачених програмою дисципліни; не виконав завдання модульного контролю.
Під час поточного оцінювання результатів навчальної діяльності студентів також враховується відвідування ними занять, активність на них, самостійна робота студентів тощо.
Захист курсового проекту
Для допуску до захисту курсова робота не повинна містити помилок у методичних викладах і розрахунках, повинна бути оформлена за відповідними правилами.
Захист курсової роботи відбувається в присутності комісії.
Оцінювання проводиться за 5-ти бальною шкалою за такими критеріями:
- Попередня оцінка курсової роботи науковим керівником (за якість).
- Доповідь під час захисту роботи (презентація роботи): чіткість, логічність, структурованість доповіді, студент демонструє ґрунтовні знання теоретичних і практичних навиків, обґрунтовує отримані результати та висновки.
- Правильність відповіді на запитання комісії.
- Проявлена студентом ініціативність та кмітливість (наявність або відсутність).
Оцінку «відмінно» отримує студент, який систематично у відповідності до календарного плану працював над виконанням курсової роботи. Його робота акуратно і правильно оформлена, має цільову спрямованість, містить точні розрахунки, практичний результат і висновки про позитивні моменти і недоліки, обґрунтовані пропозиції щодо усунення недоліків. Студент орієнтується у послідовності виконання роботи, чітко і вірно проводить доповідь і відповідає на поставлені теоретичні питання.
Оцінку «добре» одержує студент за роботу, у якій виконано всі зазначені вимоги, але є деякі недоліки методичного характеру та неточності у розрахунках, недостатньо аргументовані висновки і пропозиції, на питання відповідає достатньо впевнено.
Оцінку «задовільно» отримує студент, який не систематично працював над виконанням роботи, допустив певні невеликі помилки в розрахунках, який не може чітко сформулювати висновки і пропозиції, текст оформлений неакуратно. Не на всі питання він відповідає правильно і повно.
Оцінку «незадовільно» отримує студент, який допустив значні помилки при розрахунках, що призвело до неочікуваного результату, плутається в ході виконання роботи, неправильно оформив курсову роботу, володіє елементарними знаннями з даної дисципліни, але допускає принципові помилки, дає неточні і неповні відповіді на запитання, не може без допомоги викладача використати знання при подальшому навчанні, не спромігся оволодіти навичками самостійної роботи.
Студенти, які частково або повністю не виконали курсову роботу в назначений термін до захисту не допускаються.