1. Теоретичний матеріал

Семінарське заняття №4

Планування землевпорядних  робіт

Мета заняття: ознайомитись і вивчити  порядок проведення  планування землевпорядних робіт, складання  та оформлення документації з планування

Хід  роботи

Організація і планування землевпорядних робіт – це система заходів спрямованих на здійснення вимог земельного законодавства, рішень рад та органів місцевого самоврядування щодо організації використання, охорони та поліпшення земель, створення сприятливого  екологічного середовища і формування культурних ландшафтів.

Під землевпорядним процесом розуміють сукупність послідовних взаємопов’язаних дій, які виконані в певній послідовності і відповідають завданням землеустрою. Основне  завдання планування землевпорядних робіт є забезпечення ритмічної діяльності проектно-вишукувальних організацій шляхом  розробки поточних (календарних) планів. В календарних планах виконання землевпорядних робіт створюються умови для  рівномірного розподілу робіт між виробничими підрозділами і виконавцями робіт по місяцях, кварталах, залежно від видів,  обсягів, нормативних термінів, а також природно-кліматичних умов виконання кожного виду робіт і кваліфікації працівників. У поточному плануванні землевпорядних робіт за основу приймають кошторисну вартість видів, стадій, етапів робіт та наявність кваліфікованих кадрів.

В календарному плані кожному інженерно-технічному працівнику, керівником групи доводиться план виконання робіт на рік з врахуванням місячної відпустки. Згодом, в кінці місяця, (не пізніше ніж 25 число) результат виконання плану робіт відображається в особистій картці обліку часу і якості робіт. Щоденне планування виконання робіт здійснює сам працівник під  керівництвом  керівника виробничого підрозділу.

 Для оперативного і чіткого планування кожного виду робіт встановлюється загальна кількість днів на його виконання, а також  кількість днів на відрядження для виконання робіт в польових умовах (на місцевості).

  Крім річного календарного плану робіт складаються:

1.Тематичний або об’ємний план, де вказуються види робіт, їх  вартість, джерела фінансування і тематика використання коштів на земельну реформу, землеустрій і охорону земель. Вартість      визначається за договірними цінами по кварталах і в цілому за рік.

  1. План по праці включає показники обсягів загального об’єму проектно-вишукувальних робіт, фонду заробітної плати всіх працівників проектної організації, середню чисельність працівників, виробіток та середню заробітну плату на одного працюючого і ліміт витрат на відрядження за рік і по кварталах.
  2. Штатний розпис – регламентація структури працівників апарату управління,  виробничого складу, згідно з діючими нормативами. Основною вимогою при розробці штатного розпису є те, щоб загальний фонд заробітної плати відповідав запланованому складу працівників. Класифікація і кількість працівників визначається  згідно завдання на  проектування та в залежності від видів і обсягів робіт.
  3. Кошторис витрат – це план передбачуваних грошових  витрат і надходжень необхідних для оптимальної діяльності проектних організацій. Визначається сума валового доходу, сума  валових витрат і чистий прибуток, який залишається в розпорядженні проектно-вишукувальної організації або проектної           групи. Окремо визначається рентабельність підприємства.
  4. Фінансові витрати, визначають надходження і відрахування. Для цього складають прибутково – видатковий баланс.
  5. Планом матеріально – технічного забезпечення визначається потреба проектної організації в геодезичних інструментах, приладах, розмножувальній техніці, папері, спеціальному одязі, в транспортних засобах та іншому спорядженні для виконання проектно-вишукувальних робіт.