1. Аналіз ділової активності


Ділова активність
- це зусилля підприємства для виходу на ринок продукції, праці та капіталу, що охарактеризує поточну і комерційну діяльність.

Показники ділової активності:

1. «Золоте правило економіки підприємництва»Аналіз ділової активності доцільно розпочати з оцінки відповідних показників їх оптимальному співвідношенню, яке отримало назву 


Темп зростання чистого прибутку
³ Темп зростання виручки ³ Темп зростання активів ³ 100%



2.  Коефіцієнт оборотності активів характеризує ефективність використання підприємством усіх наявних ресурсів, незалежно від джерел їх залучення. Визначає обсяг продукції, для виробництва якого використовується майно підприємства. Зниження коефіцієнта свідчить про падіння попиту на продукцію, що викликає зменшення виробництва і перенагромадження активів. Рекомендоване значення – більше

3. Коефіцієнт оборотності дебіторської (кредиторської) заборгованості показує швидкість обертання дебіторської (кредиторської) заборгованості, розширення або зниження комерційного кредиту, що надається і використовується підприємством. Оптимальний рівень – більше 18 оборотів.

4. Термін обертання (погашення) дебіторської (кредиторської) заборгованості показує середній період погашення дебіторської заборгованості. Оптимальний рівень – менше 20 днів. Зростання тривалості обороту коштів негативно характеризує підприємство.

5. Тривалість операційного циклу в днях показує, скільки днів (у середньому) потрібно для виробництва, продажу та оплати продукції підприємства, тобто час, протягом якого грошові кошти будуть зв’язані у матеріально-технічних запасах. Оптимальний рівень – менше 60 днів.


6. Тривалість фінансового циклу в днях показує, наскільки зміниться цикл за рахунок наявної на підприємстві кредиторської заборгованості. Рекомендоване значення – менше 80 днів.