Методичні рекомендації до семінарських занять
2. Плани семінарських занять
План семінарського заняття
з предмету « Соціологія »
дата |
|
|
група |
|
|
Тема заняття : Соціальна стратифікація і соціальна мобільність.
Тип уроку : контролю та корекції
Мета : - перевірити рівень засвоєння даної теми, всього вивченого матеріалу;
- вдосконалювати навики роботи з підручником, довідником, конспектом;
- виховувати терпеливість і наполегливість у досягненні поставленої мети, працелюбність, толерантність, вміння захищати свою точку зору.
Обладнання: підручники, довідники, картки завдань, конспекти, LED TV
Хід заняття :
Номер елементу |
Елементи, зміст занять |
Час |
Доповнення, зміни при повторному використанні плану |
1. |
Організаційний момент: привітання, ,перевірка присутності, відмітка відсутніх, тощо . |
2 -3 хвилини |
|
2. |
Актуалізація опорних знань : 1.Суспільство, еволюція уявлень про суспі-льство. 2. Характерні особливості сучасного сус-ва. |
8 – 10 хвилин |
|
3. |
Розгляд теми : 1.Соціальна структура суспільства: основні види та елементи. 2.Теорія соціальної стратифікації. 3.Соціальні зміни та процеси. 4.Соціальна мобільність, її види. |
55 – 60 хвилин |
|
4. |
Закріплення та підсумки заняття. |
4 - 5 хвилин |
|
5. |
Домашнє завдання : [ 1 ] c. 129– 175 [ 3 ] c. 156– 170 |
2 - 3 хвилини |
|
Викладач : В.Очкасов
План семінарського заняття
з предмету « Соціологія »
дата |
|
|
група |
|
|
Тема заняття : Сім’я та шлюб як соціальні інститути. Структура, функції сучасної сім’ї. Типологія сім’ї.
Тип уроку : корекції та контролю
Мета : - перевірити рівень засвоєння даної теми, всього вивченого матеріалу;
- розкрити структуру, функції та типологію сучасної сім’ї; вдосконалювати навики роботи з підручником, довідником, конспектом;
- виховувати терпеливість і наполегливість у досягненні поставленої мети, працелюбність.
Обладнання: підручники, довідники, картки завдань, LED TV
Хід заняття :
Номер елементу |
Елементи, зміст занять |
Час |
Доповнення, зміни при повторному використанні плану |
1. |
Організаційний момент: привітання, перевірка присутності, відмітка відсутніх, тощо . |
2 -3 хвилини |
|
2. |
Актуалізація опорних знань : 1.Що таке сім’я? 2. Умови життя сім’ї?
|
5 – 7 хвилин |
|
3. |
Вивчення теми : 1. Сім’я та шлюб як соці -альні інститути. 2. Структура сім’ї. 3. Функції сучасної сім’ї. 4. Типологія сім’ї.
|
50 – 55 хвилин |
|
4. |
Закріплення та підсумки заняття. |
10-15 хвилин |
|
5. |
Домашнє завдання : [ 2 ] c. 274 – 288; [ 2 ] c. 210 - 223 |
2 - 3 хвилини |
|
Викладач : В.Очкасов
План семінарського заняття
з предмету « Соціологія »
дата |
|
|
група |
|
|
Тема заняття : Соціологія молоді. Молодіжні субкультури.
Тип уроку : контролю та корекції
Мета : - перевірити рівень засвоєння даної теми, всього вивченого матеріалу;
- вдосконалювати навики роботи з підручником, довідником, конспектом;
- виховувати терпеливість і наполегливість у досягненні поставленої мети, працелюбність, толерантність, вміння захищати свою точку зору.
Обладнання: підручники, довідники, картки завдань, конспекти, LED TV
Хід заняття :
Номер елементу |
Елементи, зміст занять |
Час |
Доповнення, зміни при повторному використанні плану |
1. |
Організаційний момент: привітання, ,перевірка присутності, відмітка відсутніх, тощо . |
2 -3 хвилини |
|
2. |
Актуалізація опорних знань : 1.Соціологія молоді: предмет, об’єкт. 2. Функції соціології молоді . 3.Молодіжна проблематика у вітчизняній соціології. |
8 – 10 хвилин |
|
3. |
Розгляд теми : 1.Соціологія молоді. 2.Поняття «субкультури». 3.Молодіжні субкультури. 4.Різновиди молодіжних субкультур. 5.Значення і роль молодіжних субкультур. |
55 – 60 хвилин |
|
4. |
Закріплення та підсумки заняття. |
4 - 5 хвилин |
|
5. |
Домашнє завдання : [ 10 ] c. 264– 278 [ 1 ] c. 430– 441 |
2 - 3 хвилини |
|
Викладач : В.Очкасов
План семінарського заняття
з предмету « Соціологія »
дата |
|
|
група |
|
|
Тема заняття : Гендерна соціологія. Гендерні ідеали, гендерні стереотипи.
Тип уроку : контролю та корекції
Мета : - перевірити рівень засвоєння даної теми, всього вивченого матеріалу;
- вдосконалювати навики роботи з підручником, довідником, конспектом;
- виховувати терпеливість і наполегливість у досягненні поставленої мети, працелюбність, толерантність, вміння захищати свою точку зору.
Обладнання: підручники, довідники, картки завдань, конспекти, ТВ
Хід заняття :
Номер елементу |
Елементи, зміст занять |
Час |
Доповнення, зміни при повторному використанні плану |
1. |
Організаційний момент: привітання, ,перевірка присутності, відмітка відсутніх, тощо . |
2 -3 хвилини |
|
2. |
Актуалізація опорних знань : 1. Поняття «субкультури». 2. Різновиди молодіжних субкультур. |
8 – 10 хвилин |
|
3. |
Розгляд теми : 1.Поняття «ГЕНДЕРУ». Гендерна соціологія. 2.Гендерні ідеали. 4. Проблематика гендеру в Україні. |
55 – 60 хвилин |
|
4. |
Закріплення та підсумки заняття. |
4 - 5 хвилин |
|
5. |
Домашнє завдання : [ 2 ] c. |
2 - 3 хвилини |
|
Викладач : В.Очкасов
План семінарського заняття
з предмету « Соціологія »
дата |
|
|
група |
|
|
Тема заняття : Соціологія культури. Поняття «куль-тури» , види, форми, функції, елементи культури.
Тип уроку : контролю та корекції
Мета : - перевірити рівень засвоєння даної теми, всього вивченого матеріалу;
- вдосконалювати навики роботи з підручником, довідником, конспектом;
- виховувати терпеливість і наполегливість у досягненні поставленої мети, працелюбність, толерантність, вміння захищати свою точку зору.
Обладнання: підручники, довідники, картки завдань, конспекти, LED TV
Хід заняття :
Номер елементу |
Елементи, зміст занять |
Час |
Доповнення, зміни при повторному використанні плану |
1. |
Організаційний момент: привітання, ,перевірка присутності, відмітка відсутніх, тощо . |
2 -3 хвилини |
|
2. |
Актуалізація опорних знань : 1.Етносоціологія. 2.Основні етнічні проблеми України. |
8 – 10 хвилин |
|
3. |
Розгляд теми : 1. Соціальна сутність культури, її функції. 2. Типи культури. 3. Форми культури. 4. Елементи культури. 5. Особливості національної культури. Проблеми культури. |
55 – 60 хвилин |
|
4. |
Закріплення та підсумки заняття. |
4 - 5 хвилин |
|
5. |
Домашнє завдання : [ 1 ] c. 204– 215; [ 2 ] c. 217– 237
|
2 - 3 хвилини |
|
Викладач : В.Очкасов
План семінарського заняття
з предмету « Соціологія »
дата |
|
|
група |
|
|
Тема заняття : Електоральні дослідження в соціо-логії політики.
Тип уроку : контролю та корекції
Мета : - перевірити рівень засвоєння даної теми, всього вивченого матеріалу;
- розкрити суспільну важливість електоральних досліджень; вдосконалювати навики роботи з підручником, довідником, конспектом;
- виховувати терпеливість і наполегливість у досягненні поставленої мети, працелюбність, толерантність, вміння захищати свою точку зору.
Обладнання: підручники, довідники, картки завдань, конспекти, LED TV
Хід заняття :
Номер елементу |
Елементи, зміст занять |
Час |
Доповнення, зміни при повторному використанні плану |
1. |
Організаційний момент: привітання, ,перевірка присутності, відмітка відсутніх, тощо . |
2 -3 хвилини |
|
2. |
Актуалізація опорних знань : 2. Історія становлення та сучасна роль. |
8 – 10 хвилин |
|
3. |
Розгляд теми : 1.Електоральна соціологія. 2.Предмет та об’єкт електоральної соціології. 3.Соціологічна концепція. 4.Соціально - психологічна концепція. 5.Сучасні теорії поведінки виборця. |
55 – 60 хвилин |
|
4. |
Закріплення та підсумки заняття. |
4 - 5 хвилин |
|
5. |
Домашнє завдання : [ 1 ] c. 282– 286
|
2 - 3 хвилини |
|
Викладач : В.Очкасов