Теоретичний матеріал до теми
1. План роботи – основа організації робіт у землевпорядній організації
У сучасних умовах, коли основним завданням землевпорядних органів є забезпечення ефективного використання земельних ресурсів, виконання планових землевпорядних робіт тісно пов’язане з організацією праці.
Кращій організації землевпорядних робіт сприяли заходи по переведенню землевпорядних експедицій у ранг проектних інститутів по землевпорядкуванню. У результаті проектні інститути змогли приділяти більше уваги плануванню робіт по землевпорядкуванню, вдосконаленню організації і технології проектних і вишукувальних робіт, їх спеціалізації і більш ефективному використанню висококваліфікованих кадрів. Сучасні вимоги по науковому забезпеченню землевпорядних заходів висувають нові завдання по вдосконаленню організаційної структури проектних інститутів по землевпорядкуванню.
Науково обґрунтоване планування особливо необхідне у виробничих підрозділах проектних організацій, в яких безпосередньо створюється результат праці – проектно-технічна документація. Питання організації робіт у виробничих відділах були тісно пов’язані з їх плануванням.
Результати діяльності проектних організацій по землевпорядкуванню характеризуються показниками виконання плану накреслених робіт по всіх видах і елементах. У зв’язку з цим виникає необхідність такої організації землевпорядних робіт, яка сприяє повному розкриттю творчих здібностей і професійних знань кожного спеціаліста.
Питання організації праці у виробничих підрозділах тісно пов’язані з комплектуванням виробничих підрозділів спеціалістами і розстановкою кадрів, керівництвом і контролем за роботам з боку начальників і керівників виробничих підрозділів, обміном досвідом виробничих колективів тощо. При вирішенні цих питань важливо правильно встановити кожному виконавцю такий середньорічний або середньомісячний обсяг робіт, який відповідав би його кваліфікації і займаній посаді.