1. Порядок фінансування землевпорядних робіт і контроль за дотриманням планово-фінансової дисципліни

Під фінансовим господарством в проектних організаціях по землевпорядкуванню слід розуміти грошові відносини, які виникають в процесі господарської діяльності з фінансовою і банківськими системами, підприємствами, організаціями і громадянами. Раціональна організація фінансового господарства передбачає не тільки забезпечення проектних організацій необхідними коштами, але і найбільш ефективне їх використання.

Проектні землевпорядні організації організовують свою діяльність за принципами самоокупності і рентабельності, господарськооперативної самостійності, матеріальної зацікавленості і відповідальності організації і кожного її працівника за господарсько-фінансову діяльність.

У сучасних умовах особливо важливо правильно обґрунтувати розмір планового прибутку, вміло вести фінансове господарство, а це основа успішної виробничої діяльності, зміцнення господарського розрахунку, підвищення економічної ефективності суспільного виробництва.

Фінансове планування починають з визначення сум грошових надходжень за рахунок різних джерел фінансування. Забезпечення безперервного процесу виробництва, своєчасні розрахунки з фінансовими організаціями залежать від нормування і планування власних оборотних коштів, в процесі якого встановлюють джерела покриття їх потреби. 

Фінансування тісно пов’язане з плануванням землевпорядних робіт. Так, при плануванні встановлюють обсяги землевпорядних робіт за видами, а в фінансовому плані визначають надходження коштів за джерелами фінансування на виконання цих робіт. Вирішальним є процес фінансування, оскільки, не маючи коштів, не можна планувати відповідні роботи.

Землевпорядний процес по відведенню земель для різних потреб стає більш дорожчим, оскільки до нього входить не лише юридичне і технічне оформлення матеріалів, але й цілий ряд економічних розрахунків щодо обґрунтування варіантів відведення земель і освоєння нових земель взамін відведених.

Розподіл коштів за джерелами фінансування дає змогу контролювати їх використання і тим самим сприяти виконанню всіх запланованих землевпорядних робіт.

Фінансові відносини із замовником землевпорядних робіт і проектними організаціями по землевпорядкуванню функціонують на підставі відповідних документів, основними з яких є: договір на виконання робіт між замовником і проектною організацією; кошторис витрат; довідка замовника про забезпечення робіт фінансуванням; графік виконання і здачі робіт замовнику.