Теоретичний матеріал до лекції 18 (частина 2)
1. Особливості спрощеної системи оподаткування для I та II груп ФОПа
Спрощена система оподаткування для фізичних осіб пропонує на вибір чотири групи. В залежності від вибору тієї чи іншої групи, буде залежати скільки податків треба буде платити, яку та коли звітність подавати, а також з ким можна, а з ким не можна буде працювати.
Опишемо I і II групи єдиного податку:
I група – ФОП, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадити господарську діяльність з наданням побутових послуг населенню. Обсяг доходу – не перевищує 300 тис.грн.
II група – ФОП, які надають послуги платникам єдиного податку або населенню; виробництво, продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Не поширюється на платників єдиного податку другої групи такі види діяльності як: посередницькі послуги з купівлі продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна; діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Наймані працівники – до 10 осіб. Обсяг доходу – до 1,5 млн.грн.
По базі оподаткування: ставки єдиного податку та єдиного внеску по спрощеній системі оподаткування виглядають наступним чином:
I група – ставка до 10% прожиткового мінімуму; ЄСВ – 22% бази нарахування;
II група – ставка до 20% мінімальної заробітної плати; ЄСВ – 22% бази нарахування.
Конкретні ставки ЄП для I і II групи щорічно встановлюються місцевою владою (див. Додатки 1,2,3).
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становитиме 2027,00 грн.;
Розмір мінімальної зарплати – 4723,00 грн.