Схема розділу

    1. Класифікація органічних в`яжучих матеріалів, застосування.
    2. Бітуми природні, нафтові. Дьогті кам`яновугільні, торф`яні, деревні. Довговічність матеріалів на основі бітумів та дьогтів; екологічні проблеми, пов`язані з їх використанням.
  • 3. Бітуми нафтові дорожні в`язкі: властивості, технічні умови, марки. Бітуми нафтові рідкі:  властивості, склад, класи. Виробництво нафтових бітумів. Бітуми природні. Бітумінозні породи.

    4. Бітуми сланцеві: властивості, отримання, використання. Дьогтьові в`яжучі речовини: види, отримання, використання. Емульсії дорожні: класи, отримання, використання. Бітумна мастика: склад, використання.

  • 5. Мінеральний порошок для асфальтобетонної суміші. Види мінеральних порошків і технічні вимоги до них. Функції мінерального порошку у асфальтобетоні. Сировина для отримання асфальтобетонного порошку. Активуючі матеріали. Маркування, упаковка, транспортування і зберігання мінерального порошку. Охорона праці при роботі з мінеральним порошком.

  • 6. Класифікація асфальтобетонних сумішей за ознаками: температура укладання асфальтобетонної суміші в дорожньому полотні, вид мінерального матеріалу, максимальний розмір зерен мінерального матеріалу, за марками (сортами), вмістом щебеню або піску.

  • 7. Проектування асфальтобетонної суміші. Методи розрахунку асфальтобетонної суміші, що вкладається в гарячому вигляді. Фактори, що забезпечують необхідну якість асфальтобетонної суміші: підбір зернового складу, введення в суміш ПАР, удосконалення технології приготування. Розрахунок  та особливості складу асфальтобетонної суміші.

    8. Змішувачі примусового змішування періодичної дії. Змішувачі з мішалкою безпосередньої дії. Технічний контроль за процесом приготування асфальтобетонної суміші: якість  та точність дозування вихідних матеріалів, тривалість перемішування мінеральних матеріалів з бітумом, температура суміші на виході, відповідність суміші заданому складу.

  • 9. Гідравлічне вапно: види, використання, отримання. Портландцемент: технологія виробництва. Клінкерні мінерали і твердіння. Властивості і використання портландцементу. Активність, марки. Корозія цементного каменю. Спеціальні портландцементи: швидкотверднучий, гідрофобний, сульфатостійкий, кольорові. Портландцемент для влаштування дорожніх та аеродромних покриттів.

  • 10. Класифікація бетонів і технічні вимоги до них. Класи бетону за міцністю для аеродромних покриттів. Вимоги до матеріалів для важкого цементобетону. Основні властивості бетонної суміші: легкоукладальність, зв`язність. Основні властивості цементобетону і способи їх оцінювання. Види бетонів: дорожній, гідротехнічний.

    11. Будівельні розчини. Класифікація, властивості розчинних сумішей і розчинів, марки. Бетонні вироби для дорожнього і аеродромного будівництва. Загальні технічні вимоги до виробів із залізобетону. Прогонові будови для шляхопроводів і мостів, елементи водопропускних труб. Вироби для будов дорожньої та аеродромної служб. Дорожні покриття на напружених цементах. Шляхи підвищення ефективності виготовлення залізобетонних і бетонних виробів для покращення їх якості.