Практичне заняття № 8 "Створення підпорядкованих форм. Реалізація цілісності бази даних"
Практичне заняття № 8.
Тема: "Створення підпорядкованих форм. Реалізація цілісності бази даних".
Мета: отримання практичних навичок створення і налаштування підпорядкованих форм на основі бази даних "Розрахунок зарплати малого підприємства".
Обладнання: IBM-сумісний ПК.
Програма виконання роботи.
Теоретичні відомості.
Підпорядкована форма – Це форма, інформація якої пов’язана з інформацією основної форми. Інформація підпорядкованої форми може бути присутньою юбо відсутньою. Наприклад, нехай, ми хочемо, що би підпорядкована форма відображала інформацію стосовно дітей працівника. У робітника може бути одна дитина, або п’ятеро дітей, або взагалі дітей не має. Таку інформацію неможливо тримати у основній таблиці, бо по-перше, кількість дітей співробітника не відома, а по-друге, навіть, якщо кількість дітей відома, то намагання зберегти інформацію стосовно дітей в одній таблиці призводить до інформаційної надлишковості, бо загальна інформація про робітника буде повторюватися відповідно до кількості дітей у нього. Для уникання цього інформацію стосовно дітей слід розміщувати в окремій таблиці, зв’язавши при цьому таблицю "Головна" і таблицю "Діти" за полями "Код професії". При цьому назви полів, що містять код професії в обох таблицях можуть співпадати або ні. Головне, що би співпадали типи і розміри цих полів. Якщо інформація основної форми відображає запис основної таблиці, то підпорядкована форма може відображати безліч записів другої таблиці.
ПРОГРАМА ВИКОНАННЯ
1) Створюємо форму, яка в подальшому стане підпорядкованою формою, тобто, створюємо форму "Діти". Цю форму створимо за допомогою майстра, обравши для неї зовнішній вигляд "Ленточная" обо "Табличная".
2) Для створення на формі підпорядкованої форми слід так змінити розміщення на ній елементів, що би розмістилась і підпорядкована форма.
3) Послідовно обираємо: меню "Конструктор" – Элементы управления – "подчиненная форма/отчет", після чого запускається майстер побудови підпорядкованої форми.
Майстер працює з покроковим виконанням дій.
Крок перший: обираємо перемикач "Имеющиеся формы" і вказуємо форму "Діти".
Другий крок: самостійно визначаємо поля зв’язку між головною і підпорядкованою формами, для чого слід обрати перемикач "Самостоятельное определение" і вказуємо поле форми (поле Таб_н) і поле підпорядкованої форми (поле Таб_ном).
Третій крок: задаємо ім'я підпорядкованої форми – "Діти" і підтверджуємо натисканням кнопки "Готово".
Тепер слід відкорегувати вигляд підпорядкованої форми так, як вона повинна виглядати під час роботи.
Слід пам’ятати, що для створення підпорядкованої (підлеглої) форми на початку проектування бази даних зв'язок між цими таблицями слід було створювати з вказівкою підтримання цілісності БД