Практичне заняття № 6.   

Тема: "Створення і налаштування форми занесення даних".

Мета: отримання практичних навичок створення і налаштування форми занесення даних "Розрахунок зарплати малого підприємства".

Обладнання: IBM-сумісний ПК.

                                   Програма виконання роботи.

В даній роботі необхідно відпрацювати створення форм занесення даних, які візуально є копіями відповідних паперових документів, тобто, вигляд екранної форми повторює вигляд відповідного паперового документу. В описі будемо застосовувати скорочену назву бази даних як "Зарплата".  

Завданням до практичного заняття буде створення форми занесення даних до таблиці "Головна"

1) Створюємо форму за допомогою майстра:

Меню "Создание" – Формы – Мастер форм – Обираємо таблицю "Головна" і з неї усі доступні поля, але поле "Фото" може надаватися для обирання разом зі своїми складовими частинами (Фото.FileData тощо) – в цьому випадку обираємо тільки назву поля "Фото" . На другому кроці обираємо зовнішній вигляд "В один столбец", потім – відкриття форми в режимі перегляду і завершуємо натисканням кнопки "Готово".

2) Якщо у режимі конструктора усі поля на формі об'єднані в єдину групу і немає окремого доступу до кожного поля, то слід виділити ці поля – викликати контекстне меню – Свойства – Макет – Удалить макет.

3) Налаштовуємо вигляд форми: Розширяємо простір заголовку форми шляхом перетягання його кордону вниз і ставимо надпис: "Конструктор" – "Элементы управления" – "Надпись" і записуємо Головна.

4) Необхідно на формі, безпосередньо над полями даних поставити надпис "Облікова картка співробітника. Виконали  студенти……" відразу над полями, що містять табличні дані.  Для виконання завдання у режимі конструктора форми виділяємо усі поля і зміщуємо їх трохи вниз. Потім обираємо: "Конструктор" – "Элементы управления" – "Надпись" і записуємо

"Облікова картка співробітника. Виконали  студенти…Прізвища…"

5) Налаштовуємо колір тексту і фон у полях, а також фон самої форми через відповідні властивості цих об'єктів.

6) Ставимо на форму кнопку відкриття запиту на розрахунок зарплати. Для цього обираємо: Меню "Конструктор" – Элементы управления – "Кнопка" – Категория: "Разное" – Действия "Выполнть запрос" – Вказуємо малюнок або надпис – Готово.

7) Ставимо на форму кнопку пошуку даних. Для цього обираємо: Меню "Конструктор" – Элементы управления – "Кнопка" – Категория: "Переходы по записям" – Действия "Найти запись" – Вказуємо надпис "Пошук запису" – Готово. Пошук буде д іяти у режимі перегляду форми для того поля, де знаходиться курсор.

8) Ставимо на форму кнопку закриття бази даних. На кнопці повинна зображуватися відповідна піктограма. Для цього обираємо: Меню "Конструктор" – Элементы управления – "Кнопка" – Категория: "Приложение" – Действия "Війти из приложения". На наступному кроці обираємо, що буде зображено на кнопці – надпис або малюнок.

9) Запускаємо форму на перегляд і перевіряємо її роботу.

 

Last modified: Friday, 20 January 2023, 7:23 AM