Лекція №  5  .

Тема: "Створення запитів на вибір інформації. Створення обчислювальних полів".

Запити на вибір інформації – це одні з самих найчастіше використовуємих запитів. Для створення нового запиту на вибір інформації слід виконати послідовно наступні дії: Відкриваємо панель інструментів "Создание" – з розділу "Запросы" обираємо піктограму "Конструктор запросив". У вікні конструктору запиту зверху знаходиться вікно властивостей запиту, а нижче його знаходяться так звані бланки запиту. У вікно властивостей запиту слід додати таблиці або (і) раніше створений запит. Для цього через контекстне меню обираємо пункт "Добавить таблицу".

Якщо зв'язки між таблицями, що визначені у схемі даних, нас влаштовують, то вони відобразяться автоматично і їх змінювати не треба. Якщо певний зв'язок не був визначений у схемі даних (наприклад між певною таблицею і раніше створеним запитом), то його можна створити безпосередньо у конструкторі запиту. Цей зв'язок буде враховуватися у запиті і у об'єктах утворених на основі цього запиту.

У запиті будуть відображатися ті поля таблиць, які будуть занесені до бланків запиту (знизу у вікні конструктору запиту). Для занесення поля до бланку слід перетягти це поле у бланк або виконати подвійне натискання лівою клавішею на полі у таблиці і воно потрапить у наступний вільний бланк.

Кожен бланк складається з наступних рядків: "Поле", "Имя таблиці", "Сортировка", "Вівод на єкран", "Условие отбора", "Или".

В рядку "Поле" відображається назва поля.

В рядку "Имя таблицы" відображається ім'я таблиці, з якої береться поле. Це дає можливість заносити до бланків запиту одноіменні поля, але взяті з різних таблиць.

В рядку "Сортировка" можно зі списку оброти: По убыванию, По возрастанию, Отсутсвует.

Рядок  "Вывод на экран" вказує, чи буде значення поля відображатися на екрані. Слід пом'ятати, що навіть, якщо поле заборонено для відображення, воно все одно буде впливати на результат відображення усього запиту.

Рядки "Условие отбора", "Или" дозволяють вказати фільтр, тобто умову вибору лише частини рядків з їх загальної кількості у таблиці.

Якщо до бланку знести зірочку, яка знаходиться перед переліком усіх полів таблиці, то у запиті будуть відображатися усі поля даної таблиці, але їх налаштування через бланки запиту стають неможливими.

Якщо сортування включено для декількох полів, то більший пріоритет має то поле, бланк якого знаходиться лівіше у вікні конструктора запиту. Бланк можно перетягти у будь яке місце серед інших бланків. Для цього виділяємо бланк натисканням лівої клавіші на ярлику бланку – вузькій смузі, яка знаходиться зверху над рядком "Поле" , а потім перетягаємо бланк, шляхом перетягання ярлику бланку.

Запит на вибір інформації дозволяє створювати обчислювальні поля. Для цього у пустому бланку у рядку "Поле" записуємо ім'я обчислювального поля, ставимо двокрапку і записуємо вираз обчислення, наприклад:

Загальна вартість товару:[Вартість_за_одиницю] * [Кількість].

Для побудови обчислювального поля можна застосовувати вікно построітеля, який можна викликати наступним чином: Меню "Конструктор" – секція "Настройка запроса" – Построитель.

У вікні построітеля посилання до полів можна здійснювати вказівкою миші. Построітель автоматично виводить слово "Выражение" – його слід стерти. Тобто, вираз

Загальна вартість товару: «Выражение» [Вартість_за_одиницю] * [Кількість]

слід перетворити на вираз

Загальна вартість товару: [Вартість_за_одиницю] * [Кількість]

 

Last modified: Saturday, 6 August 2022, 11:32 PM