Лекція №  4  .

Тема: "Створення таблиць і зв’язків між ними засобами СУБД Access".

Створення таблиці в режимі конструктору. Тип даних і відповідні властивості

Для початку створення таблиці в режимі конструктору слід послі-довно виконати наступні дії: Панель інструментів "Создание" – розділ "Таблицы" – елемент "Конструктор таблиц".

В конструкторі таблиць доступні чотири розділи: "Имя поля", "Тип даних", "Описание", "Свойства поля" (складається з вікон вкладок "Общие" і "Подстановка".

Розділ: "Имя поля" призначений для задання імені атрибуту відношення (імені поля таблиці)

Розділ "Тип даних" призначений для задання типу даних, що зможе зберігати дане поле.

Розділ "Описание" призначене для зберігання текстового коментаря стосовно даного поля.

Розділ "Свойства поля" – вкладка "Общие" – призначене для налаштування властивостей поля.

Зміст вкладки "Общие" слід розглянути біль детально. Зміст рядків на цій вкладенці залежить безпосереднью від обраного типу даних.

Для текстового поля за замовчанням розмірність надається 255 символів, значення якої можна змінити.

Для типу даних "Числовой" за замовчанням надається "Длинное целое". Якщо немає обґрунтованих намірів змінювати розмір поля цього типу, то бажано його залишати таким. Це надасть можливість у випадку необхідності створювати складовий ключ у сукупності з полем типу "Счетчик", яке також моє розмір "Длинное целое". Слід пам'ятати, що усі цілі типи даних не дозволяють заносити числа з дробовою частиною, а лише цілі значення.

Тип "Счетчик" має цілочисельні значення типу "Длинное целое", але значення заносяться до таблиці автоматично і містять у собі порядковий номер запису. Таке поле часто використовують для встановлення первинного ключа у випадку, коли інші поля не потребують об'явлення їх ключовими.

Для можливості заносити числові значення з дробовою частиною після коми, слід обирати тип значень Числово, Размер поля "Одинарное с плавоющей точкою" або "Двойное с плавоющей точкою". За стандартом слід залишати   "Двойное с плавоющей точкою". Властивість "Формат  поля" дозволяю вказати як саме виглядатимуть занесені значення. Частіше обирають значення "Фиксированній". Якщо мова йде про занесення значень чітко визначеної точності введення, скажімо гроші з точністю до 2 знаків, або довжину у метрах з точністю до трьох значень, то слід чітко вказати значення у рядку "Число десятичных знаков".

Для занесення значень дати застосовують тип "Дата/время" і вказують "Краткий формат дати". Якщо у рядку "Значение по умолчанию" написать =Date() , то в поле автоматично буде заноситися значення системної дати з комп'ютера.

Властивість "Обязательное поле" має тільки дві вказівки: Да/Нет і відповідно визначить, чи є в подальшому обов'язковим занесення значення до цього поля таблиці.

Властивість "Индексное поле" прискорює пошук і сортування за інформацією проіндексованого поля, але уповільнює оновлення даних. Для його встановлення є два варіанти: Да (допускаются совпадения) і Да (совпадения не допускаются).

 

                        Задання ключових полів.

Ключ – це атрибут (поле) або набір атрибутів (полів), яке дозволяє однозначно визначити кортеж у відношенні (рядок у таблиці). Повне значення ключа завжди буде унікальним, інакше під час введення інформації виникає помилка часу виконання, тобто, відразу при введенні.

Для задання ключа слід перейти у режим конструктору таблиці, стати курсором на ярлик імені необхідного поля (воно знаходиться ліворуч від поля імені) і натиснути на піктограму "Ключевое поле" (у вигляді ключа), яка знаходиться на панелі інструментів "Конструктор". Якщо до складу ключа входить декілька полів, то виділяти ці поля слід натисканням лівої клавіши миші при утриманні клавіші "Ctrl"

Якщо ключ не задати, то під час збереження таблиці система буде намагатися зробити це автоматично. Якщо ключового поля задавати не треба, то цю пропозицію слід відмінити.

 

                       Задання зв'язків між полями.

Для задання зв'язків між полями слід перейти у режим "Схема даних". Для переміщення до нього переходимо на панель "Конструктор" – розділ "Связи" – піктограма "Схема данных, або меню "Таблицы" – Конструктор – Схема даних.

У вікні режиму   "Схема даних" шляхом натискання правою клавішею миші виконуємо додавання необхідних таблиць. Після цього шляхом перетягування поля однієї таблиці на поле іншої таблиці створюємо необхідні зв'язки. Під час створення нового зв'язку система буде ставити запитання, чи слід підтримувати цілісність бази даних. Задавати підтримку цілісності слід при встановленні зв'язків між головною і підлеглою таблицями – це дозволить автоматично видаляти або змінювати дані підлеглої таблиці, якщо дані  видаляються або знищуються у головній таблиці.

Остання зміна: пʼятниця 21 лютого 2025 08:00 AM