2. Вимоги до перекриттів

Конструкції перекриттів повинні відповідати вимогам міцності, жорсткості, вогнестійкості, звукоізоляції, теплоізоляції (для перекриттів над горищами, підва­лами і проїздами), довговічності, санітарно-гігієнічним вимогам до матеріалу по­криття і загальним вимогам економічної ефективності.

Згідно з вимогами пожежної безпеки будівель та споруд вогнестій­кість перекриттів залежить від ступеня вогнестійкості будівель, для будівель І ступеня вогнестійкості несучі елементи перекриттів повинні мати мінімальну ме­жу вогнестійкості не менше 2 годин, для будівель II і III ступеня — не менше 0,75 години; для будівель IV ступеня - не менше 0,25 години, для будівель V ступеня цей показник не нормується.

Звукоізоляційні вимоги перекриттів визначають у відповідності з місцем розташування перекриття (міжповерхове, горищне, підвальне тощо), функціона­льним призначенням суміжних приміщень. 

До конструкцій перекриттів, які виконують функції зовнішніх огороджувань, висувають вимоги будівельної теплотехніки, розрахунковий опір теплопереда­чі яких повинен бути більшим, ніж нормативний опір теплопередачі при розрахун­ковій температурі внутрішнього повітря 18°С, наведеного в ДБН «Теплова ізоляція».

Нормативні індекси ізоляції від шуму міжповерхових перекриттів

№ п\н

Перекриття

Повітряного шуму, Rw дБ

Ударного шуму, L„w, дБ

1.

Між приміщеннями квартир

51

63

2.

Між кімнатами в двоповерховій квартирі

43

68

3.

Між палатами і кабінетами лікарів ліку­вальних закладів

47

63

4.

Між класами і навчальними аудиторіями

47

63

Довговічність конструкцій перекриття має відповідати встановленій довгові­чності будівлі в цілому. Її визначають як вибором матеріалу, так і забезпеченням конструктивними заходами збереження міцнісних та ізоляційних властивостей. Ви­моги надійної гідроізоляції передусім висувають до приміщень, які під час експлуа­тації постійно зволожуються, - санітарні вузли, ванни, душові.

Вимоги економічної доцільності щодо конструкцій перекриттів передбачають зниження матеріаломісткості, собівартості, трудомісткості, а це насамперед пов'я­зане із зменшенням сумарної товщини перекриття та його ваги. Велика висота пе­рекриття приводить до збільшення висоти поверхів, а в цілому до збільшення буді­вельного об'єму будівлі.