теоретична частина 5
4. Основні методи підсилення фундаментів і умови їх застосування.
4.4. Замінювання й відновлення зруйнованих елементів
Фундаменти починають заміняти з найслабших ділянок і по змозі під тими ділянками стін, де відсутні отвори. Фундамент розбивають на захватки з таким розрахунком, щоб між захватками, де одночасно виконуються роботи, розміщувалося не менше двох захваток, на яких роботи ще не починалися або вже виконані й мурування (або бетон) набули необхідної проектної міцності.
Під час розшивання тріщин у муруванні спочатку з обох боків оголюють фундамент до його підошви. Із мурування видаляють роздроблені й відшаровані камені, а тріщини розчищають і промивають. Дистанційні камені замінюють на нові, які підбирають за розміром і встановлюють на ліжко з цементно-піщаного розчину. Тріщини заповнюють пластичним цементно-піщаним розчином марки 50. Після цього відновлюють гідроізоляцію івиконують зворотне засипання з пошаровим трамбуванням.
Під час перекладання окремих ділянок фундаменту роботи виконують в
такій послідовності.
Проводять повне розвантаження ділянки фундаменту, яку перекладають; відривають з обох його боків котловани (шурфи); розбирають старе мурування й виконують нове, дотримуючися перев’язування швів і залишаючи штраби для зв’язування з муруванням на суміжних ділянках.
Перекладання фундаменту виконують по захваткам не більше ніж 2 м завдовжки в черговості, передбаченій проектом. Допускається одночасне виконання робіт на захватках, віддалених одна від одної на відстань не менше ніж 4...6 м. Насамперед перекладають ділянки з найбільш ослабленим муруванням. Роботи на сусідніх захватках виконують із технологічною перервою 7...10 днів.