Теоретичний матеріал до семінарського заняття
1. Теоретичний матеріал
Фінансування землевпорядних робіт
Мета заняття: ознайомитись і вивчити порядок фінансування робіт із землеустрою
Хід роботи
Фінансування у проектних організаціях здійснюється у вигляді грошових відносин, які виникають в процесі господарської діяльності з фінансовою і банківською системами, з підприємствами, організаціями і установами. Проектні організації по землевпорядкуванню організовують свою господарсько-фінансову діяльність на основі господарського розрахунку, основними принципами якого є самостійність, самоокупність, рентабельність, матеріальна зацікавленість та відповідальність організації і кожного її працівника за виконання планових завдань.
Забезпечення безперервного процесу виробництва, своєчасних розрахунків з фінансовими органами та іншими організаціями і громадянами залежить від нормування та планування оборотних коштів, що дає можливість встановлювати джерела їх покриття. Найефективнішим методом фінансування землевпорядних робіт є їх кредитування. Крім того при створенні нової організації або у випадку скрутного фінансового становища банк може надавати кредит на покриття витрат на заплановане виконання робіт.
У сучасних умовах фінансування землевпорядних робіт здійснюється за окремими видами робіт за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, фізичних та юридичних осіб, які є замовниками проектно-вишукувальної документації.
В практиці виробництва використовують такі форми фінансування робіт:
- попередня оплата;
- авансування робіт;
- по закінчених об’єктах, стадіях і етапах робіт;
- по мірі виконання обсягів робіт у звітному місяці;
- кредитування.
Найефективнішим методом фінансування робіт є кредитування – це надходження коштів на банківський рахунок проектної організації за заплановані види робіт згідно із договором.
Фінансування виконаних робіт здійснює банківська установа. Фінансові відносини між банківською установою, проектною організацією та юридичними особами і громадянами функціонують на підставі:
- договорів на виконання робіт між замовниками та проектною організацією;
- кошторису витрат;
- довідки замовника про наявність коштів на фінансування робіт;
- графіка виконання і здачі робіт замовнику;
- актів готовності робіт по об’єктах, стадіях або етапах, який узгоджується проектною організацією і замовником, платіжного доручення, а при завершенні робіт наявності накладної про передачу проектної документації замовнику.
Оплату виконаних землевпорядних робіт банк проводить по безготівковому рахунку, шляхом перерахування грошей з розрахункового рахунку замовника на розрахунковий рахунок проектної організації. Крім акту готовності проектновишукувальних робіт, замовник оформляє платіжне доручення, в якому вказується номер його рахунку в банку і перераховану суму коштів на відповідний рахунок проектної організації. Банк здійснює видачу коштів на виплату заробітної плати на підставі бухгалтерської довідки про кількість працівників і нарахованої їм заробітної плати, але не більше фонду заробітної плати.
Банк має право перевірити відповідність обсягів проектновишукувальних робіт і термінів їх закінчення відповідно до матеріалів, представлених проектними організаціями для оплати.
Якщо умови договору не виконані, банк має право накласти відповідні санкції.