Теоретичний матеріал до теми 1. (част.1)
3. Методи дослідження інженерно-геологічних процесів і явищ
Метод природничо-історичного аналізу – геологічний метод вивчення відкладень їх петрографічних особливостей. Такий аналіз дозволяє встановити причини і умови виникнення і розвитку геологічних процесів.
Кількісна оцінка процесів і явищ – експериментальний метод. Лабораторні і польові дослідні роботи застосовуються на практиці постійно.
Метод аналогій – метод геологічної подібності. Висновки про геологічні умови розвитку процесів роблять на основі порівняння з умов подібних до вже вивчених.
Для вивчення механізму, фізики процесу і динаміки його розвитку застосовується метод моделювання. Моделюються руслові, хвильові, гравітаційні, корозійні процеси.
Імовірно-статистичний метод встановлює імовірність прояву різних процесів і їх зв‘язків з різними природними або штучними причинами та іншими явищами.
Метод розрахунково-теоретичний – є найважливішим методом прогнозу інженерно-геологічних процесів і явищ. Використовується, коли накопичився необхідний фактичний матеріал для його обґрунтування з допомогою розрахунків та креслень.