Теоретичний матеріал. Виробнича і соціальна інфраструктура
2. Система технічного обслуговування підприємства
2.3. Транспортне господарство
- це комплекс пiдроздiлiв, що займається вантажно-розвантажувальними роботами та перемiщенням вантажiв.
Складається з транспортно-технологiчного вiдлiлу, транспортного цеху (цехи за видами транспорту - залiзничного, автомобiльного, електротокарного)
Уся сукупнiсть транспортних операцiй на пiдпiриємствi здiйснюється за допомогою трьох взаємозв’язаних видiв транспорту:
- зовнiшнiй транспорт, забезпечує зв’язок пiдприємства з приймальними пунктами транспорту загального користування (залiзничними станцiями, водними та аеропортами ), а також зi складами мiсцевих контрагентiв.
- мiжцеховий транспорт використовусться для перевезень вантажiв на територiї підприємства (мiж цехами, службами, складами).
- внутрiшньоцеховий транспорт виконує транспортнi операцiї в межах окремого цеху. Вiн, у свою чергу, подiляється на загальноцеховий (перевезення вантажiв мiж цеховими складами, дiльницями, технологiчними лiнiями ) i між операційний (зв’язок мiж окремими робочими мiсцями).
Планування роботи транспортного господарства полягає в розробцi рiчних (квартальних) i календарних (мiсячних, добових) планiв, а також у оперативному регулюваннi перевезень. У рiчних i квартальних планах розраховуються обсяги перевезень вантажiв, кiлькiсть транспортних засобiв i механiзмiв, обсяги вантажно-розвантажувальних робiт та iншi.