Пошук несправностей в мікропроцесорних системах
5. Тестування пам'яті
Пройшовши POST відбувається виявлення відеоадаптера. У цьому випадку відбувається його ініціалізація, після чого на екрані виникає зображення, що може містити відомості про встановлений у системі відеоадаптері, обсязі його пам'яті, а також деяких інших деталях (наприклад, може відображатися логотип виробника відеоадаптера).
Після ініціалізації відеоадаптера відбувається визначення типу процесора. Потім програма завантажування визначає тип і обсяг установленої в системі оперативної пам'яті. Після цього відбувається тестування пам'яті. Інформація про результати цих процесів також виводиться на екран.
Для діагностики ОЗП застосовують метод, пов’язаний з почерговим записом та зчитуванням кожного біту. При цьому контролюється вірність виконання потрібної зміни. Якщо якийсь біт не змінюється то видається повідомлення про помилку. Показується адреса несправного байта, що дозволяє виявити конкретну ІМС або банк ІМС.
Memory test fail – дане повідомлення буде виведено в тому випадку, якщо під час тестування пам'яті була виявлена помилка. Після цього повідомлення буде виведена додаткова інформація про виявлену помилку.
Відмову окремих елементів пам’яті можливо виявити з допомогою діагностичних процедур, а далі необхідно знайти відмовившу ІМС.
MemTest 3.3 - утиліта, призначена для тестування оперативної пам'яті.
Для поверхневого тестування оперативної пам'яті досить запустити цю утиліту на 20 хвилин. Якщо за цей час помилок не виявиться (у заголовку вікна утиліти виводиться напис: 0 errors), то тест можна вважати пройденим. Якщо ж потрібно переконатися в повній і безвідмовній роботі оперативної пам'яті комп'ютера, то потрібно щоб утиліта MemTest попрацювала на комп'ютері протягом доби (у стабільній системі, помилок бути не повинно).