Теоретический материал до теми 18.
1. Типи перегородок та їх деталі
Для поділу великих площ виробничих будівель на окремі приміщення, коли виробничий або волого-температурний режим на окремих ділянках мав різні параметри, ставлять роздільні перегородки на всю висоту приміщення. В окремих випадках застосовують так звані вигороджуючі перегородки, які не доходять до стелі. Вони призначені для відокремлення цехових складів, службових приміщень та інших обовуговуючих і підсобних приміщень. Перегородки повинні бути міцними, стійкими й відповідати протипожежним вимогам.
За матеріалом перегородки поділяють на цегляні, залізобетонні, дерев’яні, металеві й скляні, при цьому перевагу віддають індустріальним конструкціям заводського виготовлення. У зв’язку з цим влаштування цегляних перегородок (1, 1/2 або 1/4 цеглини завтовшки) менш прийнятне, бо у труднюється модернізація технологічного процесу, а також значні трудомісткість і вартість.
Залізобетонні перегородки (рис.1.1) виготовляють із важкого, легкого й пористого бетону. Панельні перегородки кріплять безпосередньо до колон або стояків фахверка за допомогою з акладних деталей.
Панельні перегородки роблять із легких бетонів, фіброліту в дерев’яній обв’язці з облицюванням, гіпсобетону, а також каркасно-щитової конструкції. Каркасно-обшивні панелі можуть бути розміром 1,2х6,0х0,08 і 1,8х6,0х0,08 м.
Рис.1.1. Перегородки для промислових будівель:
а – дерев'яні; б – залізобетонні; 1 – напрямна рейка; 2 – верхня обв'язка; 3 – скло або сітка; 4 – плінтус; 5 – хомут; 6 – стояк-вкладиш; 7 – несучий стояк; 8 – обв'язка; 9 – глухий щит
Каркасно-щитові перегородки з дерев’яним каркасом і обшиті листами плоского азб естоцементу або гіпсової штукатурки застосовують для одноповерхових будівель з шумним виробництвом. Як заповнювач може бути використана мінераловатна повсть. Кріплять перегородки за допомогою дюбелів.
Дерев’яні вигороджуючі перегородки складають із столярних щитів 446, 946 і 1946 мм завширшки й стояків-вкладишів перерізом 54х50 мм (р ис.17.1,а). Щити і стояки установлюють на напрямний брус, що прикріплюється до підлоги, а по верху щитів укладають брус жорсткості, який кріплять до стіни або колон. Якщо протяжність перегородок понад 6 м, стійкість їх забезпечують установленням щитів- ребер 446 мм завширшки.
Стальні вигороджуючі пер егородки склад аються із стояків, які встановлюють з кроком 1,5 м, основних щитів розмірами 1,5х1,8 і 1,5х2,4 м та добротних щитів розмірами 1,0х1,8 і 1,0х2,4 м, які навішують на стояки, виготовлені з труб або кутиків.
Щити заповнюють стальною сіткою, а нижню частину – оцинкованими профільованими листами, скріпленими між собою заклепками.
У герметизованих будівлях пер егородки можна монтувати з листових матеріалів з ущільнювачем із спеціального гумового профілю.