Теоретичний матеріал тема 11
5. Прокладання електричних і слабкострумових мереж.
Усередині будівель влаштовують приховану і відкриту проводки. Приховану проводку виконують ізольованими проводами і неброньованими кабелями у каналах, під штукатуркою в гнучких металевих і пластикових рукавах і трубах. Труби застосовують пластикові та сталеві (водогазопровідні тонкостінні), які з’єднують металевими муфтами. Сталеві труби перед укладанням чистять і фарбують.
Споруджуючи монолітні залізобетонні конструкції цивільних і промислових будівель та інженерних споруд, слід передбачати влаштування пустот для прихованої проводки, яку монтують до укладання бетонної суміші. Це можна зробити за двома варіантами: трубопроводи для проводів і пустотоутворювачі для коробок під штепсельні розетки і вимикачі прикріплюють до арматури каркасів відповідних конструктивних елементів або пустотоутворювачі для проводів, розеток і вимикачів відповідних форм і розмірів прикріплюють до щитів опалубки, а після бетонування їх виймають.
Перед бетонуванням фундаментів під технологічне устаткування прокладають труби для силових проводів і надійно прикріплюють їх до арматури або інших конструкцій, дотримуючись уклонів, потрібних для стікання конденсату.
Крізь стіни, перегородки і міжповерхові перекриття проводи та ка- 4іельні лінії прокладають у трубах (металевих, скляних) з ізолюваль ними втулками і сальниковими ущільнювачами.
Монтаж електроустаткування, прокладання силових мереж, приєднан ня кабелів і проводів до нього виконують після закінчення будівельно- монтажних і підготовчих робіт.
Роботи, пов’язані з монтажем інженерного обладнання, належать до спеціальних, і для їх виконання будівельна генпідрядна організація запрошує на субпідряд спеціалізовану монтажну організацію. Ці ро боти виконуються в кілька етапів залежно від стану будівельного об’єкта.
Зовнішні інженерні мережі можна зводити на стадії виконання буді вельних робіт підземної частини будинку або на початку влаштування інженерних мереж усередині будинку. Ці роботи виконують періодич но під час спорудження будівельних конструкцій або до початку штукатурних робіт.
Перед малярними роботами виставляють кінцеві елементи мереж (фланці, монтажні коробки, ящики, щити), які мають бути в товщі стіни.
Після малярних робіт виставляють кінцеві термінали (вимикачі, люстри, регулятори та ін.).
Під час здавання об’єкта в експлуатацію виконують пусконалагоджу вальні роботи мереж.
Для кожного різновиду інженерного обладнання організовують спеці алізовані процеси (окремі потоки), виконавці яких переміщуються по фронту робіт за горизонтальною або горизонтально-висхідною схемою руху. Проектну документацію розробляють у складі технологічних розрахунків, до яких належать калькуляція трудових затрат і заробіт ної плати, технологічна нормаль, технологічні карти.