тема 1

3. Програма та зміст обстеження.

Обстеження будівельних конструкцій складається з трьох основних етапів:

— початкове ознайомлення з проектною документацією, робочи­ми та виконавчими кресленнями, актами на приховані роботи;

— візуальний огляд об’єкта, складання плану обстеження будівлі або споруди, проведення комплексу досліджень неруйнуючими методами;

— аналіз стану споруди і розроблення рекомендацій до усунення виявлених дефектів.

 

Програма обстеження формується з таких складових:

1. Аналіз завдання на проведення обстеження. Ознайомлення з технічною виконавчою документацією. Попередня перевірка розрахунків і конструктивних рішень.

2. Ознайомлення та аналіз матеріалів попередніх оглядів об’єкта. З них можна встановити момент появи пошкоджень і дефектів.

3. Огляд об’єкта обстеження. Обмір конструкцій, визначення відхилень їх від проектного положення. Встановлення ймовірної зміни загальної статики конструкцій. Виявлення розміщення і розмірів пошкоджень і дефектів.

Складання обмірювальних креслень, відомостей і класифікації пошкоджень і дефектів.

 4. Уточнення фактичних навантажень і вплив умов експлуатації - ступінь агресивності, температурно-вологісний режим, можливість появи динамічних навантажень і т. ін.

5. Визначення фізико-механічних властивостей матеріалів. Недостатньо ознайомлення з сертифікатами на матеріали (їх взагалі може не бути).

6. Дефектоскопія і встановлення якості матеріалів.

7. Перевірні розрахунки споруди, конструкцій з урахуванням установлених фактів: дійсної розрахункової схеми, фактичних механічних характеристик матеріалів, появи додаткових зусиль, непередбачених проектом, зменшення розрахункових геометричних параметрів перерізів елементів, появи місць концентрації напружень і т. ін.

8. За результатами обстеження об'єкта складають науково-технічний звіт, технічний звіт або висновок (далі - звіт), що визначається в технічному завданні на обстеження в залежності від його складності., де визначений технічний стан об’єкта обстеження і рекомендації.