Теоретичний матеріал
5. Технологія улаштування покрівель.
5.5. Покрівлі з черепиці.
Покрівлі з черепиці найбільш довговічні (служать понад 100 років), вогнетривкі, малотеплопровідні, стійкі проти хімічного впливу.
Черепиця буває глиняною, цементно-піщаною, металевою та бітумною, а за формою — жолобчастою, хвилястою, плоскою і пазовою.
Під черепичну покрівлю влаштовують лати з дерев'яних брусків, відстань між якими залежить від розмірів черепиці, або суцільний дощатий настил. Металеву черепицю можна класти і по металевому профілю.
Жолобчасту черепицю використовують на покрівлях, які мають похил не менше ніж 33°. Кладуть її по суцільному дощатому настилу на вапняному розчині з додаванням начосів або на глині, перемішаній з посіченою соломою. Укладають черепицю від фронтону зліва направо рядами, паралельними один одному і гребеню покрівлі.
Від плоскої черепиці пазова відрізняється подовженими виступами на поверхні, які забезпечують надійність прилягання черепиці. Таку черепицю кладуть лише в один ряд. Послідовність укладання її така сама, як і жолобчастої.
Рис. 1 - Покрівля з жолобчастої черепиці; 1 — вітрова дошка; 2 — притискна планка; З -цвях; 4 — вапняний або глиняний розчин; 5 -черепиця; 6 — дощатий настил; 7 — кроква; 8 -урівнювальна рейка; 9 — заповнення черепичним боєм