Теоретичний матеріал

5. Технологія улаштування покрівель.

5.3. Мастикові покрівлі.

Мастикові покрівлі влаштовують з бітумних емульсійних паст і мастик, полімерних мастик, а також гарячих бітум­них і бітумно-гумових мастик.

Процес приготування паст і мастик передбачає виконання таких опера­цій: розігрівання бітуму до температури 90...110 °С; приготування суміші емульгатора; подачу бітуму (розігрітого до 90... 110 °С) у дозатор; пода­чу в дозатор суміші емульгатора; дозоване введення в змішувач суміші емульгатора, бітуму і води.

Улаштування мастикових покрівель починають з підготовки поверхні основи: перевіряють нівеліром похил поверхні покриття (основи під покрівлю), наклеюють над стиками панелей покриття захисні армувальні прокладки з тканої склосітки, втоплюючи її в бітумно-емульсій­ну пасту; влаштовують гнучкі компенсатори з поліетиленової плів по шару емульсійної пасти.

Пароізоляцію влаштовують з бітумної емульсійної мастики.

Кількість шарів мастики (від 1 до 4) залежить від режиму експлуатації приміщень будівлі й обумовлюється проектом. Товщина кожного шару мастики в стабілізованому стані (після висихання) не повинн перевищувати 2 мм. У місцях прилягання до виступних над покрівле конструкцій пароізоляцію піднімають на висоту теплоізоляції, але н менше ніж на 100 мм.

Технологія влаштування теплоізоляції та вирівнювальних (захисних) стяжок така сама, як і при влаштуванні рулонних покрівель. Мінімальна кількість шарів мастикової покрівлі дорівнює трьом: ґрунтовка, проміжний шар (робочий) і верхній шар, на який наносять захисне покриття з ал могасової суспензії. Проміжних (робочих) шарів може бути два чи

Ґрунтовку наносять механізовано шаром 1 мм завтовшки. Після висихання ґрунтовки, починаючи з ділянок, найбільш віддалених від місця подавання матеріалів і знижених місць, відразу наносять основні шари мастикової покрівлі (кожний наступний шар — після висихання попереднього, за 4... 16 год залежно від погоди).

Технологія влаштування покрівель з гарячих бітумних і бітумно-гумових мастик передбачає ґрунтування основи і послідовне нанесення мастики, армувальних матеріалів і захисного шару.

Для подавання й нанесення мастики використовують те саме об­ладнання, що і для гарячих клеїльних бітумних і бітумно-гумових ма­стик при влаштуванні рулонних покрівель, або спеціальні установки НДІБВ.

При влаштуванні покрівель з полімерних мастик перед нанесенням основних шарів покрівлі обклеюють армувальними скломатеріалами водоприймальні лійки, розжолобки і карнизні звіси.

Мастику подають на покриття і наносять установками високого тиску. Кожний мастиковий шар 0,5...2 мм завтовшки наносять після затвер­діння нижнього шару.

Комбіновані покрівлі — це різновид мастикових. Залежно від похилу конструкцію водоізоляційного килима такої покрівлі утворює один або два шари звичайних рулонних матеріалів, які склеюються між собою і локально приклеюються до основи, два-три шари бітумних емульсій­них мастик і захисний шар.